Belçika TV:”İlham verici bir rol model”

KS VRT 3 Blog
Tüm gün beni izleyen Belçika Vrt televizyonu ekibi ardından aşağıdaki linkte izleyebileceğiniz programı yaptı. Programda uluslararası siyaset ve Avrupa Birliği çalışmalarımın yanı sıra şiir, edebiyat çalışmalarım ve Brüksel’de başlattığım Sınıf 1B projesinden de görüntülerle bahsediliyor.
Sevgiler, K
“Kader Sevinc ilham verici bir rol model”
İzlemek için: http://bit.ly/ZfRcYY 
www.gundem.be‘ sitesi programı şu şekilde haberleştirmiş:
Avrupa’da yaşayan başarılı rol modeller ile mülakatlar serisi olan televizyon programında Kader Sevinç ile mülakat yapıldı.
Programda Kader Sevinç hakkında çok alanda aktif ve başarılı genç bir kadın olarak bahsedilirken bir buçuk yıl önce yaşadığı tiroid kanseri deneyimi, şairliği, Türkiye’nin AB sürecine olan katkısı ve Sınıf 1B gibi Türk ailelerin çocuklarına eğitim sağlayan projeleri anlatılıyor.
“Eğer ilham verici bir rol model arıyorsanız burada bulabilirsiniz” ifadesiyleKader Sevinç’i sunuyor.
Brüksel’deki çalışmalarını ve sosyal girişimci yönünün anlatıldığı Belçika televizyonunda yayımlanan programın kaydını şu linkten izleyebilirsiniz :http://bit.ly/ZfRcYY
Gundem.be

One Comment

  1. Mehmet Ali Yücel

    “Kader Sevinc ilham verici bir rol model” http://bit.ly/ZfRcYY linkinde yayınlanan ropörtajınızın 02:48 – 02:52 süreleri arasında görüntünün alt sağ tarafında yürüyen şey meydandan o anda geçmekte olan bir fare mi acaba? Yoksa kamera üzerindeki bir sinek mi, 50 defa izledim anlayamadım :) “We have many challenges, global challenges” cümleniz bu nedenle beynime kazındı. Şaka bir yana, Belçika’ya bir Nato-Shape projesi için son dönemde geldim, 8-9 aydır buralardayım (Mons) ve sizden yeni haberim oldu, benim eksikliğim. Bundan sonra sizi takip etmeye çalışacağım, başarılı görünüyorsunuz, takdir ettim. Dilerim bir gün Avrupa Türklerinin temsilcisi olarak sizi Türk parlamentosunda (HDP? Tamam CHP olsun) görürüz. Saygılar
    M. Ali Yücel

Comments are closed.